Hírek
2017. Április 25. 10:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
18 millió forintnyi illegális gyógyszert foglaltak le Bács-Kiskunban
Tizenkétezer doboz, Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert és gyógyászati készítményt találtak egy kamion utánfutójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei
- közölte a NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-vel. Márkus Réka tájékoztatása szerint a NAV munkatársai az autópályán közúti ellenőrzés alkalmával vizsgálták át a bolgár gépkocsit. A sofőr azt mondta, virágpalánta-tároló műanyag edényeket szállít, de a pénzügyőrök a jármű és az utánfutó ellenőrzésekor 12 ezer doboz, 118 millió forint értékű gyógyszert és gyógyászati készítményt találtak.
A termékek származásának igazolására a kamion vezetője három, sorszám nélküli fuvarokmányt, valamint egy rakományjegyzéket mutatott be. Mivel a gyógyászati termékek Magyarországon nem engedélyezettek, a pénzügyőrök egészségügyi termék hamisításának gyanúja miatt értesítették a rendőrséget - tette hozzá Márkus Réka.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
