Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2011. December 21. 16:16, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A D-vitamin csak kalciummal együtt erősíti a csontokat

A D-vitamin csak kalciummal együtt erősíti a csontokat

A D-vitaminról régóta köztudott, hogy nagyban hozzájárul csontjaink egészségéhez.

Egy új vizsgálat azonban azt is kimutatta, hogy a jótékony hatás csakis akkor érvényesül, ha a szervezetbe a vitaminnal együtt elegendő kalcium is bekerül.

A közelmúltban a kutatók 50 olyan tanulmány eredményeit vizsgálták át, amelyek a D-vitamin szervezetre gyakorolt hatásaival foglalkoztak. Ezekből az adatokból kiderült, hogy a D-vitamin csakis kalciummal kombinálva járul hozzá érdemben a csontok erősödéséhez - írja az Annals of Internal Medicine.

A szakértők azonban azt is elmondták, hogy a vizsgálatokból nem sikerült megállapítani, hogy pontosan mennyi D-vitamint kellene naponta a szervezetbe juttatni. Megközelítőleges értékeket azonban közöltek: a legveszélyeztetettebb, 65 év feletti korosztálynak napi 300-1100 NE D-vitaminhoz és 500-1200 milligramm kalciumhoz kellene hozzájutnia csontjaik egészségének megőrzése érdekében.

Az orvosok azonban egyelőre nem értenek egyet abban, hogy melyik korosztálynak mennyi D-vitamin pótlásra van szüksége - ha egyáltalán szüksége van rá. Egy korábbi vizsgálat ugyanis például csak 70 éves kor fölött javasolta a vitamin pótlását. Egy azonban biztosnak tűnik: a D-vitamin csakis kalciummal együtt hatásos.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tanulmány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai