Hírek
2015. Október 15. 08:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A fél országban jelentős esőzésre figyelmeztetnek
A csütörtökön várható jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország nyugati és középső területein tizenkét megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Győr-Moson-Sopron, Somogy és Veszprém megyében másodfokú figyelmeztetés van érvényben.
Budapesten és Pest megyében, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna, Vas és Zala megyében elsőfokú a figyelmeztetés ugyancsak a nap folyamán várható sok eső miatt.
A meteorológiai szolgálat azt írta: a dél felől egymást követő csapadékzónák hatására a Dunántúlon, valamint az ország középső részén éjfélig további jelentős mennyiségű esőre van kilátás. Az említett tájakon 20-30, de Somogy, Veszprém és Győr-Moson-Sopron megyében 30-40 milliméter csapadék is hullhat.
A csendes eső mellett főként a Dunántúlon előfordulhat egy-egy zivatar is - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet 14-19 Celsius-fok között valószínű, de a Tiszántúlon 20, 21 fok is lehet. Késő estére 11-16 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
