Hírek
2011. December 07. 13:05, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A Fitch még nem minősíti Magyarországot, megvárják az IMF tárgyalásokat
A Fitch nem tartja valószínűnek, hogy megváltoztatnák Magyarország adóskockázati besorolását, amíg nem áll rendelkezésre több információ az IMF-el folytatott tárgyalások kimeneteléről.
A hitelminősítő vezető elemzője azt mondta, 'Magyarország jövőre meglehetősen nagy kihívás elé néz adósságának külső refinanszírozási menetrendjével. Ezért egy IMF-es mentőhálónak kellően jelentősnek és nagynak kell lennie ahhoz, hogy képes legyen helyettesíteni a piacot'.
A Fitch a múlt hónapban tette negatív figyelőlistára a magyar államadósság minősítését, amely jelenleg a befektetésre ajánlott kategória alján, egy fokozattal a bóvli kategória fölött áll. Egyelőre csak a Moody's-nál van bóvli kategóriában a magyar államadósság. Utoljára 1996-ban volt a befektetésre nem ajánlott kategóriában Magyarország. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. A Moody’s szerint nő a bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy Magyarország teljesíteni tudja-e a költségvetési konszolidáció és a közadósság-csökkentés középtávú célkitűzéseit. Emellett Magyarország 'egyre fogékonyabb az eseménykockázatokra'. A Moody’s szerint mindezek negatívan érintik a kormány pénzügyi erejét és csökkentik sokktűrő képességét.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
