Hírek
2012. Január 28. 07:18, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A gének megmondják mikor lesz a menopauza?
Olyan, a nők korával összefüggő genetikai faktorokat azonosítottak nemzetközi kutatók, melyek összefüggésben állnak a menopauza kezdetével.
A tudósok 13 olyan immunfunkciókkal és DNS helyreállítással kapcsolatos loci-t (egy gén specifikus elhelyezkedése a kromoszómán) állapítottak meg, amelyek a menopauza kezdetére is hatással vannak - mondják bostoni szakértők.
A felfedezésünk megmutatja azon gének szerepét, melyek szabályozzák az immun-működést és a DNS-helyreállítást, hasonlóképp azon génekét, melyek hatással vannak a petefészek-funkciók neuroendokrin rendszerére, amik a menopauzát befolyásolják, jelezve az öregedés folyamatát - mondták a tanulmány szerzői.
Az új felfedezések közelebb visznek minket ahhoz, hogy megértsük a menopauza genetikai alapokon nyugvó időpontját. Emellett reményeink szerint segít megérteni a korai menopauza és a csökkent termékenység miértjét - mondják szakemberek.
A legtöbb nő esetében a menopauza az ötvenes évek elején kezdődik - írja a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
