Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2011. Július 15. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A gyíkoknak jó a problémamegoldó képességük

A gyíkoknak jó a problémamegoldó képességük

A tudósokat is meglepte az, hogy milyen fejlett problémamegoldó képességgel rendelkeznek a gyíkok.

A kísérletek során az Anolis evermanni nevű trópusi gyíkot vizsgálták, amelyeknek kör alakú lemezek színét kellett felismerniük ahhoz, hogy hozzájuthassanak az alattuk elhelyezett 'jutalomfalatokhoz', vagyis apró férgekhez. A gyíkok pedig nagyon hamar rájöttek a feladat megoldására - írja a Biology Letters.

A tudósok elmondták: már az is meglepte őket, hogy a hüllők rájöttek arra, hogy a lemezek alatt táplálék rejtőzhet, sőt arra is, hogy hogyan mozdítsák el a lemezeket ahhoz, hogy hozzájussanak a férgekhez. Ami azonban igazán érdekes volt, hogy egy kék és egy kék-sárga lemez közül mindig ki tudták választani a kéket, amely alá a tudósok a jutalmat helyezték.

Az eredmények a szakértők szerint arra utalnak, hogy a hüllők valójában sokkal értelmesebbek és intelligensebbek, mint azt eddig gondolták. Képességeiket a tudósok további kísérletek során tesztelik majd.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tudós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.