Hírek
2016. Április 08. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén borús, esős lesz az idő
Az elmúlt napokban megszokott meleg, napsütéses időjárása helyett a hétvégén borús, csapadékos időre és lehűlésre kell készülni. Néhol a nappali maximumhőmérséklet is 10 Celsius-fok körül alakul
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, a Dunántúlon és északon több helyen, délkeleten helyenként alakul ki eső, zápor, zivatar. A Dunántúlon többfelé megélénkül, néhol megerősödik a légmozgás, zivatarok környezetében akár viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15 fok között valószínű. Napközben általában 20-25, a Nyugat-Dunántúlon 15-20 fok lehet.
Szombaton túlnyomóan borult lesz az ég, és országszerte várható eső, zápor, főként keleten egy-egy zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon többfelé erős lesz a szél is. A leghidegebb órákban 7-13 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet a Nyugat-Dunántúlon 10 fok körül alakul, keletebbre egyre melegebb lesz, a Tiszántúlon 19-20 fok is lehet.
Vasárnap reggel, délelőtt még többfelé várható eső, záporeső, később egyre kevesebb helyen lehet csapadék. Az északkeleti országrész kivételével sokfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 6-11 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 11-18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
