Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2011. Július 29. 07:21, péntek | Életmód
Forrás: HírTV

A jövő héten elkezdődhet a parlagfűszezon

A jövő héten elkezdődhet a parlagfűszezon

Akár már a jövő héten elkezdődhet a parlagfűszezon, ha felmelegszik az idő. Az országos tisztifőorvos azt javasolja hogy még a tünetek előtt kezdjék el szedni a gyógyszereiket az pollenre érzékenyek.

A gyomnövény kiirtását már törvény írja elő. Akinél ennek ellenére parlagfüvet találnak, akár 5 millió forint bírságra is számíthat.

Az esős időben nem kezdődött el a gyomnövény virágzása, de már sokaknál megjelentek az allergia jellegzetes tünetei.

Az allergiát kiváltó gyomnövényt mindenhol kötelező irtani. Aki ezt nem teszi meg, azt megbüntetik. Győr-Moson-Sopron megyében az elmúlt évben 38 esetben szabtak ki bírságot, több mint 10 millió forint értékben.

Belterületen, hogyha kevesebb mint 50 négyzetméter, 15 ezer forintra meg lehet bírságolni, belterületen egyébként csak a jegyző bírságolhat, de hogyha már a 200 négyzetmétert eléri, és egy hektárnál kevesebb, akkor a bírság összege 750 ezer forint. Ha egy hektárnál nagyobb, már 5 millió forint lehet a bírság belterületen.

Idén a győri önkormányzat helikopterrel is ellenőrzi a parlagfüves területeket. A megyei kormányhivatalok mellett az ÁNTSZ és tisztiorvosi szolgálat pollencsapdákkal ellenőrzi a parlagfű-koncentrációt.

A parlagfűre Magyarországon majdnem 2 millióan allergiásak. Az allergia elleni készítményeket nem támogatja az OEP, ezért a tisztifőorvos azt tanácsolja, aki teheti inkább kerülje el a gyomnövényes területeket.

A parlagfűszezon október végéig tart. (rá)

hírTV

Címkék: parlagfű

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 07:10, csütörtök | Életmód

Rákellenes nap - A fiatalabb nők körében emelkedett a daganatos megbetegedések száma

A Magyar Rákellenes Liga neves szakemberek előadásaival várja az érdeklődőket, és kifejezetten a fiatal nők körében megnövekedett esetszámra is fel kívánja hívni a figyelmet a rákellenes napon.

2025. Április 09. 07:38, szerda | Életmód

Csökkent az infláció

NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett.

2025. Április 07. 07:35, hétfő | Életmód

Soltész Miklós: hamarosan új program indul a falusi templomok felújítására

Hamarosan új templomfelújítási programot írnak ki, amely az ötezernél kevesebb lakosú falvakat érintheti