Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2016. Január 18. 07:52, hétfő | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

A közel-keleti helyzetről egyeztetnek hétfőn az uniós országok külügyminiszterei

A közel-keleti helyzetről egyeztetnek hétfőn az uniós országok külügyminiszterei

Tanácskozást tartanak hétfőn az európai uniós tagállamok külügyminiszterei, az ülésnek elsősorban a szíriai és az iraki helyzet kérdése lesz a középpontjában - közölte egy magas rangú EU-diplomata Brüsszelben.

A külügyi tanács keretében két informális munkareggelire is sor fog kerülni: az egyiket Magyarország és Ausztria szervezi közösen, a másikat pedig Dánia. Előbbin a macedón, utóbbin az ukrán külügyminiszter vesz részt.

Ukrajna meghívásával EU-források szerint újabb lendületet kívánnak adni az ukrán reformfolyamatnak, illetve demonstrálni szeretnék, hogy az Európai Unió komolyan gondolja a reformok támogatását és ehhez eszközöket is biztosít. Egy név nélkül nyilatkozó illetékes ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy az unió a valaha volt legnagyobb pénzügyi támogatását Ukrajnának folyósítja.

A külügyminiszterek ezután a szíriai helyzetről fognak tárgyalni, azon belül is a bécsi egyeztetések folytatásának lehetőségeiről.

Ezt Irak témája követi: a tárcavezetők megvitatják, hogy milyen módon lehetne a leghatékonyabban támogatni az egyes értékelések szerint a széteséshez közelítő iraki államot. Az iraki válság súlyosbodása a térség stabilitása szempontjából katasztrofális következményekkel járna, fokozná a környező országokra és Európára nehezedő migrációs nyomást.

Az informális munkaebéden a jordániai diplomácia vezetője vesz részt, utána pedig az ukrán válságról tanácskozásnak az uniós külügyminiszterek.

Címkék: eu, közel-kelet, unió

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház

Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.

2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld

Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal

Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben

A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón

A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.