Hírek
2016. Január 22. 07:49, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A magyar diákok 2-3 százaléka tanul külföldön

Számítások szerint a magyar diákok 2-3 százaléka tanul külföldi felsőoktatási intézményekben, szerez ott diplomát - mondta Palkovics László felsőoktatási államtitkár csütörtök este az M1 aktuális csatorna műsorában.
Az államtitkár szerint ezek a magyar diákok főként Angliában, Ausztriában, Hollandiában és Németországban szerzik meg a diplomájukat.
Palkovics László csütörtökön Budapesten, az Educatio nemzetközi oktatási szakkiállítás megnyitóján elmondta, hogy a hazai felsőoktatásban a hallgatók 8 százaléka külföldi. Az a cél, hogy vonzóvá tegyék a magyar felsőoktatást és egyidejűleg a magyar hallgatók is minél nagyobb létszámban vegyenek részt külföldi részképzéseken - közölte. Utalt a különböző támogatási formákra, köztük az Erasmus- és a Campus Mundi programra, utóbbira kilencmilliárd forintos ösztöndíjkeret áll rendelkezésre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:40, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év februárjáig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés kapcsán
2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K