Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2017. November 10. 13:06, péntek | Belföld
Forrás: mti

A magyarországi 4G mobilhálózat a világon a 4. leggyorsabb

A magyarországi 4G mobilhálózat a világon a 4. leggyorsabb

Magyarországon működnek a világ 4. leggyorsabb 4G mobilhálózatai, és az elérhetőség alapján is a globális top 10 között szerepelnek

- derült ki az OpenSignal 77 országot vizsgáló legfrissebb jelentéséből, amelyet a Telenor juttatott el az MTI-hez pénteken.

A mobilszolgáltatóktól független OpenSignal ingyen letölthető alkalmazásával végzett felhasználói mérések alapján Magyarországon a 4G szolgáltatásokat használók átlagosan másodpercenként 42,00 megabit (Mbps) letöltési sebességgel érhetik el az internetet. Ez csaknem 1,5 megabites javulás a tavaly novemberben mért 40,61 Mbps sebességhez, és némi visszaesés a júniusban mért 42,61 Mbps sebességhez képest.

A magyar 4G hálózatoknál világszerte csupán Szingapúrban (46,64 Mbps), Dél-Koreában (45,85 Mbps) és Norvégiában (42,03 Mbps) gyorsabb a negyedik generációs mobilinternet. Az előző, júniusi jelentésben még a 3. helyen szerepelt Magyarország, most Norvégia előzte meg minimális különbséggel.

Jelentősen emelkedett a 4G-s szolgáltatások elérhetősége Magyarországon: a mobilhálózatra kapcsolódó eszközök idejük 86,44 százalékában férnek hozzá a szolgáltatáshoz, ezzel a 6. helyen áll a globális listán közvetlenül az Egyesült Államok után. Az első négy helyen Dél-Korea, Japán, Norvégia és Hong Kong áll. Tavaly novemberben még 79,77 százalékkal a 12. helyet érte el Magyarország, az idén júniusban pedig az elérhetőség alapján csak a 9. helyen állt Magyarország 83,59 százalékos hozzáféréssel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.