Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2023. Június 14. 11:33, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon. Az ingatlantípus népszerűségének oka, hogy mintegy 20 százalékkal olcsóbbak, mint a téglaépítésű lakások - derül ki az ingatlan.com elemzéséből.

A közleményben a panel- és téglalakások legfrissebb átlagos négyzetméterárait vetették össze a fővárosban, illetve 18 megyei jogú városban.

Adataik szerint a fővárosi paneleket június elején 789 ezer forintos átlagos négyzetméteráron kínálták eladásra, szemben a téglalakások 1,02 millió forintos árával, amely bő 25 százalékos különbözet.

A legnagyobb panelkínálattal rendelkező két városrészben, a harmadik és a tizenegyedik kerületben a panelek 823 és 910 ezer forintos átlagára 28, illetve 12 százalékos árelőnyt jelent a téglalakásokhoz viszonyítva.

Debrecenben, Veszprémben és Székesfehérváron a kínálati ár a paneleknél négyzetméterként 675 ezer, 648 ezer, illetve 635 ezer forint volt, míg a téglalakosoknál 832 ezer, 807 ezer illetve 797 ezer forintot kértek az eladók. Miskolcon és Békéscsabán volt a legalacsonyabb a téglaépítésű ingatlanok árelőnye, előbbinél 22 ezer, utóbbinál 31 ezer forint négyzetméterenként.

Az ingatlan.com elemzésében kiemelték: a budapestiek 25 százaléka, a megyei jogú városokban élők 24 százaléka lakik panellakásokban, mintegy 1,1 millió ember.

A panellakások a fővárosban egyedül élők körében váltak népszerűvé, ennek hátterében pedig a lakásdrágulás áll - értékelte az adatokat Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

Az ingatlan.com alaprajz-adatbázisából kiderül, hogy a fővárosban a legkisebb panellakás a pünküsdfürdői lakótelepen található 20 négyzetméteres ingatlan. A másik véglet a káposztásmegyeri lakótelep belső kétszintes, 123 négyzetméteres panellakása.

Címkék: ingatlan, panellakás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai