Hírek
2011. Október 04. 14:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
A súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményei
Ismét változott a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeire vonatkozó szabályozás.
A 2011 július 2-án hatályba lépett 102/2011.(VI.29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.), a 189/2011. (IX.19.) Korm. rendelettel (a továbbiakban: Mr.), 2011. szeptember 20-i hatállyal módosult. A kérelmek benyújtásának határideje 2011. október 15-ére változott.
A változások értelmében a támogatás felhasználása a - korábban jelzett lízing szerződés kötelező megkötése helyett - finanszírozó szervezettel kötött kölcsönszerződés keretében történik. A szerződésben a finanszírozás részeként megjelenik a R. szerinti támogatás összege (900.000 Ft illetve 600.000 Ft.)
A támogatás felhasználásának kizárólagos módja a kölcsönszerződés megkötése. Abban az esetben is, ha a jogosult magasabb kezdőrészlettel, illetve a teljes vételárral rendelkezik.
A jogosult kezdő részletét (saját tőke) a finanszírozó szervezet betétként kezeli, amennyiben azt a jogosult igényli. Ennek terhére történik a kölcsön törlesztő részletének havonkénti levonása oly módon, hogy az a támogatott számára felmerülő költségek csökkenését eredményezze.
A személygépjárművek rendelkezésére bocsátása a finanszírozó és a jogosultak között megkötött kölcsönszerződés keretében történik. A tulajdon-átszállás tényére figyelemmel. A támogatott gépkocsira vonatkozóan 3 éves elidegenítési tilalmat jegyeznek be.
Bővül a súlyos mozgáskorlátozott személyek szállítását vállalók köre. Az Mr. lehetővé teszi - ellenszolgáltatás nélkül -, hogy a súlyos mozgáskorlátozottat olyan magánszemély is vállalhassa, aki az önkéntes tevékenységről szóló törvény hatálya alá tartozik. Az önkéntes közérdekű tevékenységet végző személyeknek a fogadó szervezettel kötött önkéntes szerződését ebben az esetben csatolni kell a kérelemhez.
Így azok a jogosítvánnyal nem rendelkező mozgássérültek is igénybe tudják venni a támogatást, akiknek családtagjai valamilyen okból a szállításukat annak ellenére nem tudják vállalni, hogy egyébként van érvényes jogosítványuk. Illetve akiknek nincs olyan közeli hozzátartozójuk, aki szállítaná őket.
A körültekintő tájékoztatás érdekében a támogatás felhasználása során a kölcsönszerződés kizárólag a súlyos mozgáskorlátozott személlyel köthető, illetve az utalvány az Ő nevére állítható ki. Azaz a szállítást vállaló személy a támogatás jogosultja nem lehet.
További információk a témában elérhetők a megyei, fővárosi kormányhivatalokban.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
