Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2021. Október 19. 07:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A V4 országokban a munkahelyek megőrzése a járványkezelés központi eleme

A V4 országokban a munkahelyek megőrzése a járványkezelés központi eleme

A visegrádi országokban a járványkezelés központi eleme a munkahelyek megőrzése és új munkahelyek teremtése

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hétfőn Budapesten, a Visegrádi Csoport munkaügyi minisztereinek találkozóját követően sajtótájékoztatón.

Bodó Sándor kiemelte, a tanácskozáson kiderült, hogy a vírushelyzet mind a négy országban jobban sújtotta az alacsonyabb végzettségűeket és a 25 év alatti fiatalokat. Egyúttal megállapították, hogy a távmunka most már tartósan jelen van, és meg is marad a visegrádi országokban.

Az államtitkár az MTI-nek elmondta, az egyeztetésen felmerült, hogy a 25 év alattiak egy szakmával nem lehetnek biztonságban, ezért számukra is lehetőséget kell adni a munkahelyi belső képzésekben való részvételre, mert ez lehet garancia arra, hogy tartósan tudjanak ott maradni az adott munkahelyen.

Bodó Sándor közölte, Magyarországon a munkahelyi képzések támogatására 70 milliárd forint áll rendelkezésre, emellett a fiatalok foglalkoztatását segíti majd a 25 év alattiak személyi jövedelem adó mentessége, ami jövőre lép hatályba.

A tanácskozáson elfogadtak egy nyilatkozatot, amely értelmében a V4 országok egyebek mellett elkötelezettek a munkahelyek megőrzése és a foglalkoztatási szempontból hátrányos helyzetű csoportok segítése, valamint nemzeti értékeik védelme mellett. A nyilatkozat az európai minimálbérrel összefüggő álláspontjukat is tartalmazza, amely szerint a V4-ek úgy vélik, hogy ez Magyarország és a többi visegrádi ország számára versenyhátrányt jelentene - mondta Bodó Sándor.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.