Hírek
2016. Augusztus 22. 15:53, hétfő |
Belföld
Forrás: mti.hu
A vizsgált irodaszerek többsége megfelelt a fogyasztóvédelmi ellenőrzésen
A közelgő iskolakezdés miatt tolltartókat, radírokat, színes ceruzákat és tornaruhákat vizsgált a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH), a szúrópróbaszerűen kiválasztott termékekből egy ceruzakészletnél,
egy tolltartónál és egy tornaruhánál találtak hibákat.
Az NFH hétfői tájékoztatása szerint a laboratóriumban megvizsgált tízféle színesceruza-készlet közül egynél merült fel kifogás, a készletben található sötétzöld színű ceruza kadmiumtartalma meghaladta a jogszabályban előírt határértéket.
A tolltartóknál és a radíroknál a tiltott lágyítószer-tartalmat vizsgálták a hatóság szakemberei, négy tolltartó közül egynél mutattak ki tiltott lágyítószert, míg a radíroknál nem volt kifogás.
A tornaruháknál azt ellenőrizték a szakemberek, hogy a címkén szereplő nyersanyag-összetétel megfelel-e a valóságnak. Tízféle tornaruhát vizsgáltak, egynél kétféle, eltérő címke szerepelt, a többi megfelelt.
Bővebb információ a www.nfh.huhttp://www.nfh.hu oldalon olvasható - közölte a hatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
