Hírek
2016. December 21. 09:25, szerda |
Helyi
Forrás: TMKI
Adventi készülődés Tolnában
A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság és a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közös sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet az ünnepi időszakra jellemző veszélyekre, illetve azok megelőzési lehetőségeire.
Az év végi ünnepekre történő felkészülés velejárója a megnövekvő személy- és gépjárműforgalom. Az állampolgárok ilyenkor gyakran nem kellően körültekintőek. Ez az időszak baleseti, illetve vagyonvédelmi szempontból kockázatok jelenthet a lakosságra, ezért a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság és a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közös sajtótájékoztatót tartott Szekszárdon.
A sajtótájékoztatón Dr. Balázs Gábor tűzoltó ezredes a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője részletezte a fűtési időszak veszélyeit, a szénmonoxid mérgezések elkerülésére hívta fel a figyelmet. Ezt követően az ünnepi tradíciók tűzveszélyeiről tájékoztatta a helyi média képviselőit.
A megyei rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese Molnár Gábor rendőr ezredes a bűncselekmények megelőzésével kapcsolatosan tartott tájékoztatást. Kitért zseblopásokra, a járművekkel kapcsolatos vagyonbiztonsági kérdésekre, de tanácsokat adott a biztonságos internetes vásárlásokkal kapcsolatosan is.
Megyeri Zsolt rendőr őrnagy a megyei Közlekedésrendészeti Osztály vezetője az ünnepi időszak baleseti kockázatairól tartott tájékoztatást. Szóba kerültek a télies időjárási körülmények között történő közlekedés biztonsági kérdései, valamint a járművek közlekedésben történő részvételének speciális feltételei. A vezető kitért még a személyi feltételekre: óvatosságra, türelemre és a nagyobb forgalomban az előzékeny járművezetésre kérte az autósokat.
A sajtótájékoztatón Molnár Ágnes rendőr főtörzsőrmester, sajtóreferens a lakosság összefogását kérte a hideg időjárással veszélyeztetett állampolgárok, különösen az otthonnélküliek, a nehéz anyagi körülmények között élő családok, valamint az időskorúak védelme érdekében.
Az állampolgárok az adventi időszakban, valamint az ünnepek alatt is fokozott rendőri jelenlétre készülhetnek, amelynek során elsősorban a bevásárló központoknál, de az adventi bevásárlásokkal érintett más helyszíneken is gyakrabban találkozhatnak az egyenruhásokkal. Az intézkedések célja, hogy az ünnepekre történő felkészülés biztonságban történjen és minél kevesebben váljanak bűncselekmény vagy baleset áldozatává.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:20, csütörtök | Sport
Női kézilabda-vb - Kulcsfontosságú két pontot gyűjtött a románok ellen a magyar válogatott
2025. December 04. 07:19, csütörtök | Sport
Felavatták Bozsik József egész alakos bronzszobrát
Ünnepélyes keretek között felavatták az Aranycsapat legendás labdarúgója, Bozsik József egész alakos bronzszobrát a Budapest Honvéd róla elnevezett stadionja előtt.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
