Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2020. Július 20. 13:10, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Átlagosnak számít az idei nyár

Átlagosnak számít az idei nyár

Az elmúlt harminc nap alapján átlagosnak számít az idei nyári hőmérséklet - közölte vasárnap a Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Azt írták: számos megjegyzést kapnak, hogy mennyire hideg ez a nyár, "mindjárt be kell fűteni".

Az előző 5 nap átlaghőmérséklet-anomáliáját vizsgálva azt látható, hogy valóban 2-5 fokkal elmaradnak a hőmérsékleti értékek a sokévi átlagtól. Megjegyezték ugyanakkor, hogy ez nem váratlan, mivel ennek az öt napnak a legnagyobb részében egy magassági hidegörvény volt az ország felett, többfelé felhős, csapadékos időt okozva.

Ha viszont az előző 30 napot nézzük, akkor az állapítható meg, hogy a nyár abszolút átlagosnak számít hőmérséklet terén - hangsúlyozta a meteorológiai szolgálat.

Címkék: időjárás, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai