Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2019. Augusztus 08. 09:59, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Automata poggyászfeladó rendszert telepített a Budapest Airport

Automata poggyászfeladó rendszert telepített a Budapest Airport

Automata poggyászfeladó rendszert telepített és helyezett tesztüzembe a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője a ferihegyi repülőtér 2-es terminálján.

A Budapest Airport szerdai, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 2A és 2B terminálon is 2-2 automatát üzemeltek be, amelyek tesztüzemben működnek. Az utasok a beszállókártyán feltüntetett vonalkód szkennelése után maguk nyomtathatják ki és helyezhetik el a feladni kívánt csomagon a poggyászszalagot. Ezt követően az automatizált feladó pulton a szalag beolvasása után egyszerűen feladható a poggyász.

A szolgáltatáshoz elsőként a repülőtér legnagyobb forgalmat generáló légitársasága, a Wizz Air diszkont légitársaság csatlakozott, de egyelőre korlátozott számú járatra lehet az automata kiszolgálókkal poggyászt feladni. A repülőtér üzemeltetője ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az elérhető járatok száma folyamatosan bővül.

A beruházásra a repülőtér tájékoztatása szerint több mint százezer eurót költöttek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.