Hírek
2018. Április 20. 16:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Az aktív turizmust és a gasztronómiát népszerűsíti a Nyitott Balaton
Az idén elsősorban az aktív turizmusra és a gasztronómiára koncentrál a helyi vállalkozók által kilencedszer megrendezett tavaszi Nyitott Balaton programsorozat április 27. és május 27. között
- mondta Fekete Tamás, a Balaton Turizmus Szövetség (BTSZ) alelnöke az MTI-nek pénteken.
Az akciót koordináló szövetség alelnöke közölte: az idén 137 szálláshely, 89 vendéglátóegység és 15 pincészet csatlakozott a programhoz, amely megmutatja, hogy nem csak nyáron érdemes utazni a Balatonra.
A programkínálat része lesz a többi között a balatongyöröki palacsintafesztivál, a sümegi majális tüzérségi vártámadással és lovagi tornával, Balatonalmádiban a régi villák nyomában elnevezésű ingyenes városi túra. Az északi parton Alsóörs, Felsőörs, Lovas, Csopak és Paloznak érintésével gyalogos túrákat szerveznek helyi egyesületek 12 különböző hosszúságú távon.
A Nyugat-Balatonon Hévíz virágkorát elevenítik fel az 1860-as évektől az 1930-as évekig. Balatonföldváron kettes-fogathajtó versennyel várják a vendégeket, Siófokon a Piknik a parton rendezvénysorozat részeként májusfa állítás, kézműves vásár is lesz.
Fekete Tamás elmondta, hogy a Balatoni Hajózási Zrt. több hajójegy árából 15 százalék kedvezményt ad az online kupont letöltők és felmutatók számára, a Balaton Best kártya kiváltói pedig az északi parton, több buszjáratokon ingyen, vonatokon pedig fél áron utazhatnak.
Hoffmann Henrik, a BTSZ elnöke kifejtette, a szövetség úgy látja, minden szereplő hisz abban, hogy "négyévszakos turisztikai desztináció a Balaton".
Az akcióról és programokról a www.nyitottbalaton.hu weboldalon lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
