Hírek
2013. Július 07. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MNO
Az Android felé kellene mozdulnia a Nokiának
Elemzők szerint érdemes lenne Androiddal szerelt készüléket piacra dobnia a finn vállalatnak.
A finn óriás hosszú évekig a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártójának számított, ám mára mindez alaposan megváltozott. Az igazi nyereség most már az okostelefonokon van, márpedig épp ebben a kategóriában gyengélkedik a Nokia.
Az iPhone megjelenése után évekig a Symbian érintőképernyőre optimalizált verziójával próbálkoztak, ám ez a toldozott-foltozott rendszer nem volt összemérhető az iOS-szel vagy az Androiddal. A felmentősereg Stephen Elop és a Microsoft képében érkezett meg, ám a vállalat az ő nevükkel fémjelzett modellekkel sem aratott átütő sikert, mert bár egyre többen vásárolják őket, részesedésük messze elmarad a két legfőbb konkurensétől. Épp ezért több elemző szerint is érdemes lenne megfontolniuk, hogy az olcsóbb modellek piacára néhány, Androiddal szerelt készüléket is piacra dobnának, mivel ezzel valószínűleg újra visszatalálna a helyes útra a szebb napokat látott vállalat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
