Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2012. Január 24. 07:58, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Az euró mozgatja a forintot

Az euró mozgatja a forintot

Korrigálta kissé hétfőn szerzett nyereségét a forint kedd reggelre, csatlakozva ezzel az eurónak a görög adósság átalakítási tárgyalások elhúzódása miatt megtorpant erősödéséhez.

Az eurót röviddel hét óra után 300,54 forinton jegyezték a nemzetközi deviza kereskedelemben a hétfő délutáni 299,95 forint után. Az euró árfolyama tavaly december 21. óta hétfőn csúszott első alkalommal 300 forint alá. A svájci frankot kedden reggel 249,10 forinton jegyezték a hétfő délutáni 248,64 forint után, a dollár 231,02 forinton áll 229,85 forint után, a japán jent pedig 2,9992 forinton jegyzik 2,9830 forint helyett.

A forint árfolyamát kedden az euróövezeti befektetői hangulat alakulása mellett a jegybanki kamatdöntés, illetve az azt követő tájékoztatón elhangzó értékelés befolyásolhatja. A piaci konszenzus 50 bázispontos kamatemelést vár a magyar jegybanktól. A devizapiacok szoros figyelemmel követik a keddi Orbán–Barroso megbeszélést is, amitől forinterősítő hatásra számítanak.

A lengyel zloty és a cseh korona árfolyama alig változott kedd reggelre. A lengyel zlotyt 4,2787-es euró jegyzésen áll a hétfő esti 4,2742 után, míg a cseh korona 25,127-es euró jegyzésen 25,294 után.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.