Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2017. Május 26. 07:29, péntek | Külföld
Forrás: Járai Judit,az MTI tudósítója jelenti:

Az FBI vizsgálja Trump amerikai elnök vejének orosz kapcsolatait

Az FBI vizsgálja Trump amerikai elnök vejének orosz kapcsolatait

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vizsgálja Donald Trump amerikai elnök veje és főtanácsadója, Jared Kushner orosz kapcsolatait - derült ki csütörtöki amerikai sajtójelentésekből.

A nyomozók feltételezése szerint Kushner érdemleges információk birtokában lehet Oroszországnak a tavalyi amerikai elnökválasztási folyamatba történt állítólagos beavatkozásáról.

A CBS televízió csütörtök esti híradója szerint az FBI a 36 éves Kushner tavaly decemberben a Washingtonban akkreditált orosz nagykövettel, Szergej Kiszljakkal folytatott megbeszéléseire és egy moszkvai bankárral tartott találkozójára kíváncsi. Szergej Gorkov bankár annak az orosz állami Külkereskedelmi Bank (Vnyesekonombank) igazgatója, amely ellen 2014 óta amerikai szankciók vannak érvényben. Az NBC televízió - szintén csütörtök esti híradójában - az FBI egyik meg nem nevezett tisztségviselőjére hivatkozva azt is közölte: az FBI vizsgálódása, s az a tény, hogy a nyomozók meghallgatják Kushnert - aki erre késznek is mondta magát - nem jelenti azt, hogy az elnök vejére gyanúsítottként tekintenek. Ugyancsak névtelenséget kérő tisztségviselők azt is elmondták az NBC-nek, hogy Kushner esete teljesen más, mint Donald Trump két korábbi munkatársáé, Paul Manafort volt kampánymenedzseré és Michael Flynn volt nemzetbiztonsági főtanácsadóé.

Manafortot és Flynnt ugyanis hivatalosan a nyomozás célszemélyeiként kezelik, és a vádesküdtszék már mindkettőjüket büntetés terhe mellett megidézte. Az egyelőre nem derült ki, hogy Kushner kapott-e bármiféle idézést.

Jamie Gorelick, Kushner ügyvédje, közleményben jelezte: az elnöki vej és főtanácsadó korábban is önként állt készen arra, hogy megossza információit a kongresszussal, s a jövőben szintén így tesz majd.

A The New York Times című lap már a múlt héten jelezte, hogy az FBI figyelme a Fehér Ház egyik jelenlegi, magas rangú főtanácsadójára irányult, ám a lap nem nevezte meg, melyik főtanácsadóról lehet szó. Kushner neve csütörtökön este került nyilvánosságra.

Az FBI vizsgálatát a május 17-én kinevezett különleges ügyész, Robert Mueller vezeti, aki 2001 és 2013 között volt az FBI igazgatója. Mostani kinevezéséig pedig annak a Mark Kassowitznak az ügyvédi irodájában dolgozott, akit Donald Trump a héten kért fel magánügyvédjének az Oroszországgal kapcsolatos vizsgálatokhoz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház

Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.

2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld

Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal

Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben

A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón

A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.