Hírek
2013. Június 11. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Az Opel meghajol a trendek előtt: frissül az Insignia
A konkurencia folyamatos megújulása mellett az Opel zászlóshajóját sem kerülheti el a modellciklus közepén esedékes ráncfelvarrás, így aztán a szeptemberi frankfurti autószalonon vélhetően már az új Insigniát is köreinkben üdvözölhetjük, amely jobban passzol a friss Opelek által kijelölt irányhoz.
Az autó orrát természetesen új hűtőrács és lámpák díszítik majd, igaz, ezek stílusáról még nem sokat sejtetnek a kémfotók. Ugyanakkor a far módosításait nem nehéz magunk elé képzelni, ott ugyanis a Cascada kapcsán már megismert vonalak sugallnak lendületesebb összképet. Talán ennél is fontosabb az enteriőr és a középső műszercsoport forradalma, hiszen a jelek szerint az Opel szakemberei is meghajoltak a trendek előtt.
A Mokka bemutatóján ugyanis a belsőépítészetért felelős mérnökök még azon meggyőződésüket hangoztatták, hogy „egy autó nem lehet iPod”, azaz eszük ágában sincs a dedikált gombokat kompaktabb érintőképernyős felületre cserélni. Csakhogy mindeközben például a Ferrari az Apple kötelékeiből szívja el a szellemi tőkét, s többek között a GM-rokon Chevrolet is az innovációk útjára lépett, így aztán a rüsselsheimiek szintúgy felhagytak a különcködéssel. Legalábbis erről tesz tanúbizonyságot a középen elhelyezett érintőképernyő. Mindeközben az anyag- és összeszerelési minőség fejlődésével is számolhatunk, ám a hajtásláncok nem hoznak nagyobb meglepetést. A korábbiakhoz képest a szentgotthárdi 1,6 literes benzines és dízel erőforrások debütálása bizonyos, azaz a hazai, kiegyensúlyozott benzines SIDI blokk 170 (és akár 200) hatékony paripával repíti majd a kombit és a lépcsőshátú változatokat egyaránt, miközben az 1,6 literes gázolajos első ízben 136 lóerővel (320 Nm) debütálhat az Insigniában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
