Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2017. Augusztus 30. 10:55, szerda | Belföld
Forrás: mti

Az üzemanyagok jövedéki adójából több, a dohánytermékekéből kevesebb folyt be

Az üzemanyagok jövedéki adójából több, a dohánytermékekéből kevesebb folyt be

Az üzemanyagok jövedéki adójából több bevétele származott az államkasszának az idei első fél évben, mint a tavalyi azonos időszakban, a dohánytermékekből ugyanakkor kevesebb adó folyt be

- írta a Világgazdaság a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jövedéki statisztikája alapján. A lap szerdai számában megjelent cikk szerint az üzemanyagok jövedéki adójából 291 milliárd forint folyt be az államkasszába az első fél évben, 22,1 milliárd forinttal több, mint a tavalyi első hat hónapban. Benzinből és gázolajból 2,75 milliárd litert tankoltak a kutakon, a forgalom több mint 100 millió literrel emelkedett a tavaly első félévihez képest.

A dohánytermékeknél 33,4 milliárddal, 124,2 milliárd forintra csökkent a jövedékiadó-bevétel. Ezzel párhuzamosan a termékek forgalma is visszaesett: a tavalyi első fél évhez képest 300 millió darabbal kevesebb, mintegy 3,6 milliárd darab cigaretta, szivar és szivarka fogyott.

A szeszes italok és egyéb termékek jövedéki adójából 42 milliárd forint bevétele származott az államnak az idei első fél évben, ez alig változott tavalyhoz képest.

Az idei költségvetés 1029,5 milliárd forint jövedékiadó-bevétellel tervez, ebből az első hat hónapban 457,4 milliárd forint folyt be a Világgazdaság cikke szerint.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.