Hírek
2019. Július 24. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtönbüntetésre ítélték az Iszlám Állam két harcosát Hollandiában
Háborús bűnök elkövetése, és terrorszervezetben való részvétel miatt hét és fél év börtönbüntetésre ítélte az Iszlám Állam nevű terrorszervezet egyik holland származású katonáját a holland bíróság.
A terrorszervezet egy másik, szintén holland tagja négy és fél év börtönbüntetést kapott - közölte a holland média kedden.
A hollandiai születésű, 24 éves Oussama Achraf Akhlafa 2014-től két éven át harcolt az Iszlám Állam katonájaként, előbb az iraki Moszulban, majd a terrorszervezet egyik bástyájának számító szíriai Rakka városában.
Információk szerint az elítélt keresztre feszített áldozatával készült képeket osztott meg magáról a közösségi médiában. A bíróság szerint Akhlafa mosolygott az Iszlám Állam kötelékében végrehajtott kivégzést követően készített fényképen.
A háborús áldozatok jogait védő genfi egyezményben rögzítettek szerint az elítélt "megsértette az elhunyt méltóságát" - közölték.
Egy másik gyanúsítottat, a szintén hollandiai születésű, 24 éves Reda Nidalhát egy párhuzamosan folytatott eljárás során négy és fél év börtönbüntetésre ítélték terrorszervezetben vállalt szerepéért - tájékoztattak.
Az Európai Unió rendőri együttműködést koordináló szervezetének (Europol) adatai szerint mintegy ötezer európai - köztük csaknem 300 holland - indult útnak, hogy csatlakozzon az Iszlám Állam Szíriában vagy Irakban harcoló alakulataihoz. A terrorszervezet európai születésű tagjai közül nagyjából 1500-an tértek vissza hazájukba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. Január 18. 08:12, vasárnap | Külföld
Donald Trump szép gesztusnak nevezte, hogy Maria Corina Machado neki adta a Nobel-békédíját
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
