Hírek
2016. Június 02. 09:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: 168ora.hu, fotó: panoramio.hu
Bővítik a bátaapáti atomtemetőt

Idén megtelik a bátaapáti atomhulladék-tároló első blokkja, ezért hamarosan újabb kamrát nyitnak a Paksról származó hulladéknak.
A Dunántúli Napló beszámolója szerint idén a bátaapáti Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló 2012-ben átadott első kamrája megtelik, így jövőre már a második kamrát is üzembe helyezik a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. (RHK Kft.) szakemberei.
A felszín alatt 250 méterre található egyes kamrában a Pakson elsősorban 2007 februárja előtt keletkezett hulladék lapul. Négy évvel az átadása után 537 betonkonténerben 4833 hordó hulladék lesz végleges helyén, az elsőként kialakított kamrában – mondta el a lapnak Honti Gabriella, a RHK Kft. kommunikációs vezetője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba