Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2021. December 24. 16:02, péntek | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: mti

Brit vizsgálat: sokkal kisebb eséllyel okoz súlyos betegséget az omikron, mint a többi variáns

Brit vizsgálat: sokkal kisebb eséllyel okoz súlyos betegséget az omikron, mint a többi variáns

Sokkal kisebb eséllyel okoz súlyos megbetegedést a koronavírus omikron variánsa, mint a korábbi vírusváltozatok

- áll a brit kormány egészségügyi biztonsági hivatala (UK Health Security Agency, UKHSA) által elvégzett nagyszabású vizsgálatsorozat csütörtökön ismertetett eredménybeszámolójában.

Az UKHSA kimutatása szerint az omikron vírusvariánssal megfertőződött emberek 31-45 százalékkal kisebb eséllyel jutnak olyan állapotba, hogy szükségessé váljon a kórházak sürgősségi osztályainak felkeresése, és 50-70 százalékkal kisebb a kockázata omikron-fertőződés esetén az olyan súlyosságú megbetegedés kialakulásának, amely miatt a páciensek ténylegesen kórházi kezelésre szorulnak.

Jenny Harries, az UKHSA vezérigazgatója csütörtöki nyilatkozatában hangsúlyozta: a vizsgálati eredmény biztató korai jelzés arra, hogy az omikron vírusváltozattal fertőződötteket kisebb eséllyel fenyegeti a kórházi kezelést igénylő súlyos megbetegedés kockázata.

Címkék: koronavírus, omikron

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód

30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben

A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -

2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód

A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba

Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.

2026. Március 03. 14:00, kedd | Életmód

A One Magyarország rendkívüli roaming kedvezményt biztosít ügyfeleinek a Közel-Keleten március 7-ig

Rendkívüli roaming kedvezményt biztosít február 28. és március 7. között ügyfeleinek a One Magyarország a Közel-Keleten - közölte a telekommunikációs vállalat hétfőn az MTI-vel.