Hírek
2019. Október 08. 09:58, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Brutális módon ölhette meg szüleit egy nő élettársával
Vádat emeltek egy hódmezővásárhelyi nő és élettársa ellen az asszony szüleinek brutális meggyilkolása miatt - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban levő párt több ember sérelmére, különös kegyetlenséggel, védekezésre, valamint a bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés és kifosztás bűntettével vádolják.
A vádirat szerint a nő évek óta gondozta 78 éves anyját és 86 éves apját, akik nehezen mozogtak és állandó ápolást igényeltek. A nő tavaly év elejétől fogva egyre nehezebben viselte a gondozással járó terheket, rendszeresen italozott, főleg azután, hogy a börtönből kiszabaduló élettársa a szülőkkel közösen lakott ingatlan melléképületébe költözött.
A nő többször is panaszkodott élettársának, szülei gondozását csicskáztatásnak nevezte. A férfi ezen felidegesítette magát, és megállapodtak abban, hogy a szülőket megölik. Tavaly május 24-én mindketten sok alkoholt fogyasztottak, majd este 9 óra körül a nő kicsalta nehezen járó édesapját a konyhába, ahol a férfi baltával hátulról leütötte, majd a földre kerül idős embert még legalább tizenháromszor fejen csapta, miközben a nő leszorította apja nyakát. A férfi néhány percen belül meghalt. A konyhából kiszűrődő hangokat hallva a nő ágyhoz kötött anyja kiabálni kezdett, amire a férfi a szobába lépve őt is legalább hétszer fejbe csapta a baltával.
A vádlottak magukhoz vettek nyolcvanezer forintot, és megpróbálták felgyújtani a házat. A konyhában lévő gázpalackot meggyújtották, ruháikat elégették, és a városba indultak szórakozni. A palackban kevés gáz volt, ezért nem robbant föl, csak kisebb tűz keletkezett. Másnap hajnalban a házhoz visszatérő vádlottak ezt látva ágyneműket, konyharuhákat dobáltak férfi holttestére és meggyújtották. Reggel a gomolygó füstöt észlelő szomszédok értesítették a tűzoltókat, akik megtalálták a holttesteket - ismertette a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
