Hírek
2016. Május 23. 08:39, hétfő |
Helyi
Forrás: Együtt, fotó: 24.hu
Budapesti olimpia helyett költsünk a Tolna megyei háziorvosi ellátási rendszerre

Az Együtt azt követeli a Fidesz-kormánytól, hogy a budapesti olimpiára 2017-ben szánt 54 milliárd forintot fordítsa inkább az egészségügyi alapellátás működőképességének megmentésére
Orbán Viktor kormánya 2017-ben csaknem 54 milliárd forintot költene a budapesti olimpiára való felkészülésre, miközben hazánkban az egészségügy hat év Fidesz-kormányzás után riasztó állapotban van. A kórházak siralmas helyzete mellett a háziorvosi rendszer is súlyos válsággal küzd. Magyarországon óriási a háziorvoshiány. Tolna megyében 14 praxisban nincs háziorvos: Gyönk (2), Bölcske, Tolna, Decs, Őcsény, Dombóvár, Tamási, Gyulaj, Tolnanémedi, Tevel, Kocsola, Iregszemcse, Kisdorog.
Az Együtt a józan középút pártja. Nem gondoljuk, hogy ennyi pénzt kellene felesleges luxusberuházásokra áldozni. Az Együtt ezért azt javasolja, hogy a Fidesz-kormány a 2017-ben a budapesti olimpiára szánt 54 milliárdot csoportosítsa át a költségvetésben, és fordítsa az egészségügyi alapellátás működőképességének megmentésére, az otthoni szakápolás tisztességes finanszírozására, a mentődolgozók legalább 50%-os béremelésére és az alapellátó fogorvosi praxisokban dolgozók béremelésére.
Az Együtt azt követeli a Fidesz-kormánytól, hogy ebből a pénzből legalább 30 százalékkal emeljék meg a praxisok finanszírozását, amely fedezetet nyújthat a háziorvosok és az szakdolgozók béremelésére. Orbán Viktor kormánya haladéktalanul adjon támogatást a háziorvosi rendszer fejlesztésére, a csoportpraxisok és praxisközösségek létrehozására, a nagy praxisokban további szakdolgozók alkalmazására!
A tartósan betöltetlen háziorvosi körzetekben lakó betegek jelenleg csak úgy juthatnak háziorvosi ellátáshoz, hogy a helyettesítő orvos hetente 1-2 alkalommal rendel az üresen álló rendelőben. A betegeknek egyéb napokon át kell menniük az orvos másik rendelőjébe, ami többletköltséggel, utazással jár, csökken az ellátási biztonság. A tartósan betöltetlen praxisokban egy szakképzett ápolót kell alkalmazni, aki azokban az időszakokban is elérhető lenne a betegek számára, amikor a helyettesítő orvos éppen a másik rendelőjében dolgozik. A körzeti ápoló ilyenkor végezhetné a szűréseket, a krónikus betegek gondozását. Sok helyen évek óta üresen áll az orvosi lakás – ha ezeket a lakásokat szolgálati lakásként kiutalnák a körzeti ápoló számára, akkor ez is segíthetné az ott lakók ellátáshoz jutásának biztonságát.
Több ápolót és szakdolgozót a rendszerbe! Ehhez újra kell indítani a középfokú ápolóképzést. Meg kell szervezni az egészségügyi adminisztrátorképzést, munkaerőpiaci eszközökkel támogatni kell a praxisok ilyen irányú létszámfejlesztését. Több háziorvosra van szükség, hogy a megöregedett háziorvosokat fiatalabbak válthassák fel. Ez pedig csak úgy érhető el, ha a Fidesz-kormány hajlandó végre növelni a képzésben résztvevők számát. Ma csupán 100 háziorvos szakorvos végez évente, követeljük, hogy ezt emeljék a kétszeresére, 4 év alatt 200 főre!
Szekszárd, 2016. május 19.
Berkecz Balázs, az Együtt elnökségi tagja
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 20. 09:20, vasárnap | Sport
Böde góllal ünnepelte az 500. meccsét, de a Paks nem tudott nyerni
A Puskás Akadémia a hosszabbításban egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján.
2025. Április 20. 09:19, vasárnap | Bulvár
Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából
Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából! - tudatta a Fővárosi Nagycirkusz az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2025. Április 20. 09:16, vasárnap | Kék hírek
Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében - Videó
Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében, a rendőrök hat embert vettek őrizetbe - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.