Hírek
2020. Május 15. 13:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma
Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma, 2017-hez képest 14 százalékkal kevesebb 18 és 23 év közötti tölt le illegális tartalmakat az internetről
- mondta Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) legfrissebb kutatása alapján pénteken az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a jelenség leginkább a nagy sebességű internethálózattal és az olcsón hozzáférhető legális tartalmakkal magyarázható.
Közölte, a 2020 márciusában és áprilisában készített kutatás több olyan fejlődési tendenciát mutat, amelyekből egyértelműen kiderül, hogy a technológiai és üzleti modelleket érintő változások szépen lekövetik a 18 és 23 év közötti fiatalok változó igényeit.
Kitért arra is, hogy a vizsgált korosztálynál az online vásárlás mértéke és lépteke nem változott jelentősen az elmúlt egy-két évben, illetve a járvány kapcsán sem, viszont az online térben nagyon erőteljesen megjelent a tanulásra, a szórakozásra, a kapcsolattartásra és az információszerzésre való igény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
