Hírek
2011. December 14. 14:38, szerda |
Belföld
Forrás: STOP/Vasárnap Reggel
Csukás István biztosan dűlőre jut az Operaházzal

Csukás István kapta az idei irodalmi Prima Primissima-díjat.
A hetvenöt éves író, költő úgy érzi, amellett, hogy elismerték az életművét, egy kicsit a műfajt, a gyerekirodalmat is díjazták. Az alkotó jelenleg egy gyerekoperán dolgozik.
- Ez szinte gyerekkori álmom. Az egész gyerekkorom a zenével telt el, hegedültem. Ráadásul gyerekopera alig van a világon. Magyarországon is csak egyről tudok, tehát bizonyos szempontból ez úttörő vállalkozás. Mese lesz, mint ahogy a felnőtteknek szóló operák nagy részének az alapja is az. Már kitaláltam mindent, el is kezdtem írni. Viszont az ember nem kezd el operát alkotni az asztalfióknak. Amikor végeztem a történettel, megkeresem a Magyar Állami Operaházat, és megpróbálunk dűlőre jutni. Már van zeneszerzőjelöltem is - meséli a Kossuth-díjas Csukás István, aki úgy érzi, a médiában háttérbe szorult a gyerekirodalom.
- Megjelenik egy kötet, és sehol nem írnak róla, a televíziókat nem érdekli. Pedig a szülőket tájékoztatni kellene, hiszen nem tudnak minden könyvet elolvasni. Másrészt pedig meg kellene dicsérni azokat a kollégákat, akik jót írtak. Ennek hiányát méltánytalannak tartom. A legjobb dolog az olvasás, kész csoda, mikor a fehér papíron a fekete betűk megelevenednek. És beindul agyunkban a képzeletmozi.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.