Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2011. Szeptember 07. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Devizapiac - A frank 230 forint, az euró 277 forint körül kedd este

Devizapiac - A frank 230 forint, az euró 277 forint körül kedd este

A forint rekord mértékben erősödött kedden a svájci frankkal szemben, az árfolyam végül a 230 forintos szinten stabilizálódott, az euró jegyzése pedig alig változott, 277 forint körül volt este.

A svájci frankot hétfő este még 251 forinton jegyezték, és kedden kora reggel is ezen a szinten volt az árfolyam. A svájci nemzeti bank (SNB) viszont délelőtt bejelentette, hogy alsó euróárfolyam-tűréshatárt jelölt ki a frank számára, aminek hatására az általános tendenciához igazodva a forint is rendkívüli mértékben erősödött a svájci devizával szemben. A bejelentést követő percekben csaknem 10 százalékkal erősödött a forint, amihez hasonló jelenségre soha korábban nem volt példa. A frank árfolyama egészen a 226 forintos szintig süllyedt, majd még délelőtt 230 forint körül stabilizálódott. Este, röviddel 19 óra előtt 230,45 forinton jegyezték a frankot.

Ugyanekkor az euró 277,33 forint volt a nemzetközi bankközi devizapiacon. Reggel 277,80 forinton, egy nappal korábban - hétfő este - pedig 278,75 forint volt egy euró.

Az amerikai dollár 198,36 forinton állt kedd este, a reggeli 197,69 forint és az előző esti 197,37 forint után.

A japán jent 2,5588 forinton jegyezték kedden este. Reggel 2,5787 forint, hétfő este 2,5675 forint volt a jen.


MTI

Címkék: deviza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.