Hírek
2017. Október 05. 17:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Díjakat nyert a Kincsem Kaliforniában
Herendi Gábor Kincsem című alkotása a legjobb külföldi film, a legjobb operatőr, valamint a legjobb forgatókönyv díját is elnyerte a kaliforniai Wine Country Nemzetközi Filmfesztiválon.
Az idén 31. alkalommal megrendezett kaliforniai filmfesztivál mintegy 50 alkotást vonultatott fel, köztük a Kincsemet, melynek a kaliforniai fesztiválon volt a nemzetközi premierje - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap csütörtökön az MTI-vel.
A fesztiválon a Kincsem a legjobb külföldi film, a legjobb operatőr - Szatmári Péter - és a legjobb forgatókönyv - Herendi Gábor és Hegedűs Bálint - díját is elnyerte.
A Kincsemet a hazai mozikban már több mint 444 ezer néző látta, és ezzel vitathatatlanul az elmúlt 10 év legsikeresebb magyar mozifilmje. A Filmalap értékesítési részlege a májusi cannes-i filmvásáron a külföldi forgalmazóknak már bemutatta a produkciót. A cannes-i market vetítés után a tekintélyes Hollywood Reporter elismerő kritikával illette Herendi Gábor alkotását, "pazar történelmi filmnek" nevezve.
Kínára, Dél-Koreára, Romániára, Csehországra, Szlovákiára, Ukrajnára és Szerbiára már született megállapodás helyi forgalmazókkal, így a Kincsem ezekben az országokban már biztosan látható lesz, sőt az Emirates légitársaság járatain is. A magyar filmet számos további országból kérték már be a forgalmazók megtekintésre, köztük amerikai, angliai és németországi forgalmazók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
