Hírek
2019. Január 17. 13:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Drogkereskedők ellen emeltek vádat Vas megyében
Vádat emeltek egy letartóztatásban lévő férfi és társai ellen, akik jelentős mennyiségű marihuánát termesztettek és értékesítettek - tájékoztatta a Vas Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.
Simon József főügyész közölte: az ügyben kábítószer-kereskedelem bűntette, lőfegyverrel visszaélés és más bűncselekmény miatt nyújtottak be vádiratot.
Egy férfi - aki egyébként engedély nélkül tartott lőfegyvernek minősülő kispuskát a lakóhelyén - és egy nő csaknem kétkilónyi marihuánát és öt gramm speedet adott el két osztrák állampolgárnak 2016-ban egy Vas megyei községben. A külföldiek az összesen 1,8 millió forintért vásárolt drog egy részét Ausztriában értékesítették, emiatt őket ott már elítélték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
