Hírek
2018. December 31. 16:32, hétfő |
Belföld
Forrás: police.hu
Edénykészlettel házalt, végül kifosztotta az idős vevőjét

Befejezte az ügy vizsgálatát egy szegedi férfival szemben a rendőrség, aki több százezer forintot vett el két edénykészletért a vevőjétől. Kifosztás miatt indult ellene eljárás.
A 32 éves R. Gábor október elsején 12 óra körül csengetett be egy idős hódmezővásárhelyi férfi otthonába. Autójából két edény- és négy késkészletet vett elő és eladásra kínálta a sértettnek, aki a rábeszélés hatására beengedte. Megállapodtak abban, hogy megveszi a termékeket az unokáknak. Amikor azonban az idős sértett a megtakarított pénzét elővette, az árus szinte az összes bankjegyet felmarkolta, majd távozott.
A rendőrök a bejelentéstől számított két órán belül azonosították a férfi által használt gépjárművet és a sofőrt is. Az Orosházi Rendőrkapitánysággal együttműködve a férfit elfogták és előállították.
A feltételezett elkövető ellen védekezésre képtelen, illetve a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett kifosztás bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, majd az ügy iratait a napokban átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre