Hírek
2018. Október 16. 07:39, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Egy bíró elutasította az ismert pornószínésznő Trump ellen benyújtott egyik keresetét
Egy szövetségi bíró elutasította hétfőn Stormy Daniels amerikai pornószínésznő Donald Trump elnök ellen benyújtott egyik keresetét, és arra kötelezte őt, hogy térítse meg az elnök perköltségeit.
A Stormy Daniels néven ismertté vált pornószínésznő - valódi nevén Stephanie Clifford - arra hivatkozva nyújtott be keresetet, hogy az elnök megsértette a jó hírnevét, amikor kétségbe vonta állítását, miszerint 2016-ban megfenyegették volna. Clifford ugyanis korábban azt hangoztatta: azért fenyegették meg, hogy hallgasson a Trumppal egy évtizeddel korábban folytatott állítólagos viszonyáról.
James Otero Los Angeles-i szövetségi bíró már a szeptember végén tartott meghallgatáson is kétségeit hangoztatta a kereset megalapozottságát illetően.
Az elnök ügyvédje, Charles Harder elégedetten nyilatkozott a döntésről. A pornószínésznő ügyvédje, Michael Avenatti viszont azt írta Twitter-bejegyzésében, hogy az ítélet, amelyet megfellebbeznek, "korlátozott" hatású, hiszen ügyfele másik két pere Donald Trump és volt ügyvédje, Michael Cohen ellen változatlanul folyamatban van. Annak a pernek a célja a 2016-ban kötött titoktartási megállapodás érvénytelenítése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
