Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2018. Február 27. 17:04, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a gyermekeit molesztáló házaspárt Pécsen

Elítélték a gyermekeit molesztáló házaspárt Pécsen

Jogerősen tizenhárom és tíz év fegyházbüntetésre ítélt kedden a Pécsi Ítélőtábla egy baranyai házaspárt, akik bántalmazták, molesztálták és elhanyagolták kiskorú gyermekeiket.

A táblabíróság az MTI-vel közölte, hogy a másodfokú bíróság a 40 éves büntetett előéletű, Baranya megyei férfit és 34 éves feleségét kiskorú veszélyeztetésében és szemérem elleni erőszakban találta bűnösnek.

A jogerősen megállapított tényállás szerint a pár házasságából több gyermek született, akiket nem gondoztak és neveltek megfelelően. Rendszeresen elhanyagolt, piszkos ruhában küldték őket iskolába, óvodába. Etetésükről sem gondoskodtak, a gyerekek gyakran voltak éhesek, a szomszédoktól kértek ételt. A vádlottak a gyerekeknek azt mondták, hogy dohányzással, alkohollal csillapítsák éhségüket. Az is előfordult, hogy a szobában disznót és nyulat tartottak.

A tábla kiemelte, hogy a vádlottak rendszeresen bántalmazták a gyermekeket: a hat gyermekük közül öttel szemben pedig "súlyosan szeméremsértő cselekményeket is elkövettek, részben erőszakot alkalmazva".

A Pécsi Törvényszék tavaly áprilisi elsőfokú ítéletében a férfit 15 év, párját pedig 13 év fegyházra ítélte.

A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla az idő múlására, az előzetes letartóztatásban töltött hosszabb időre, valamint a nő esetében a férjére tett terhelő vallomására tekintettel a kiszabott büntetést 13 és 10 év fegyházra enyhítette.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll