Hírek
2020. Május 01. 14:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Először a belföldi turizmus fog talpra állni
Először a belföldi turizmus fog talpra állni - mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai szakújságíró az M1 csatorna péntek reggeli műsorában.
A járvány előtt - mint kiemelte - csúcsokat döntöttek a foglalási adatok és a turizmusból származó bevételek. Ezért is volt nagy a visszaesés, amiből "nehéz lesz talpra állni".
Szerinte egyre nagyobb a vágy az emberekben, hogy kikapcsolódjanak, ezért belátható időn belül megtelhetnek a magyarországi szállodák, persze csak a szigorú járványügyi szabályok betartása mellett.
A külföldi utazási szokások vélhetően megváltoznak - mondta, kiemelve: felmérések szerint például sokan a közelebbi országokba irányuló autós utazásokat preferálnák a jövőben a távolabbi repülős utak helyett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
