Városlista
2025. október 17, péntek - Hedvig

Hírek

2018. Február 16. 11:35, péntek | Bulvár
Forrás: mti

Először indul turnéra az összebalhézott rockbanda 2000 óta

Először indul turnéra az összebalhézott rockbanda 2000 óta

Tizennyolc év után először indul koncertkörútra a Smashing Pumpkins amerikai rockegyüttes - idézte a The Guardian a bejelentést.

A Shiny And Oh So Bright című észak-amerikai turnén az alapítók közül Billy Corgan, Jimmy Chamberlin és James Iha vesz részt, D'Arcy Wretzky basszusgitáros nem tart velük. A turné júliusban indul az arizonai Glendale-ben adott koncerttel.

Az 1988-ban Chicagóban alakult alternatív rockegyüttes már egy januári Instagram-bejegyzésben felvillantotta az összeállás lehetőségét, majd honlapjukon megjelent egy visszaszámláló óra.

Múlt héten Wretzky egy interjúban elmondta, hogy Corgan jaunárban ajánlattal kereste meg, ám később visszavonta azt.

A frissen bejelentett turné egybeesik a zenekar megalakulásának 30. évfordulójával.

Első nagy sikerüket az 1991-es Gish című albumukkal, majd két évvel később a Siamese Dreammel aratták. A harmadik, Mellon Collie and the Infinite Sadness című stúdióalbumból 21 millió példány kelt el az Egyesült Államokban, ezen volt legnagyobb slágerük, az 1979.

2000-ben a sok veszekedés miatt az együttes feloszlott, 2006-ban a Zeitgeist című album és az azt követő turné erejéig Corgan és Chamberlin újra összeállt.

Az idei koncerteken első öt albumuk számait adják elő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár

November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm

November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár

A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban

Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.

2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár

Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm

Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.