Hírek
2016. Szeptember 16. 07:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Esősebb és egyre hűvösebb idő várható a hétvégén

A hétvégén a napsütés mellett már többször, többfelé várható zápor, akár zivatar is. Fokozatosan lehűl a levegő is, a hétvégén néhol már csak 20 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a nap nagy részében gomolyfelhős, napos idő lesz. Főként északkeleten viszont már ekkor is lehet néhol zápor, majd délután nyugat, délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, késő estétől a Nyugat-Dunántúlon is lehet helyenként zápor, zivatar. Emellett többfelé megélénkül, néhol megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb hőmérséklet 27-31 fok között alakul.
Szombaton kezdetben nagyrészt erősen felhős idő várható, többfelé alakul ki zápor, zivatar. A déli óráktól egyre kevesebb helyen valószínű csapadék. Elsősorban a Dunántúlon többfelé megerősödhet, zivatarok környezetében viharossá fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet, napközben északnyugaton 21, délkeleten 27 fok körül alakulnak a maximumok.
Vasárnap a Dunántúlon kevesebb, másutt viszont többórás napsütés várható. Az Alföldön néhol, másutt elszórtan várható záporeső, nyugaton esetleg zivatar is lehet. A minimumhőmérséklet 11-16 fok között valószínű. Nappal 20-26 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 17. 07:06, péntek | Belföld
Október 23. - Változatos programokkal várja az érdeklődőket a Terror Háza Múzeum
2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld
Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza
Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.