Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2019. Január 25. 15:05, péntek | Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ezren utazhatnak zarándokvonattal a csíksomlyói pápai misére

Ezren utazhatnak zarándokvonattal a csíksomlyói pápai misére

Zarándokvonattal ezren utazhatnak Ferenc pápa június 1-jei csíksomlyói szentmiséjére a MÁV-Start Zrt. és a Misszió Tours utazási iroda szervezésében

– mondta az iroda ügyvezető igazgatója pénteken az M1 aktuális csatornán és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Budai László közölte: május 31-én három városból – Budapestről, Szombathelyről és Miskolcról – indul vonat, amelyek több nagyvárost érintve Püspökladányban összekapcsolódnak. A zarándokvonat onnan egy, 17 kocsiból álló szerelvényként folytatja útját Csíkszeredáig – ismertette.

Nagy az érdeklődés, hiszen a pápa csíksomlyói látogatása történelmi esemény, sajtóinformációk szerint Csíkszeredában és környékén már egyáltalán nem lehet szállást találni a búcsú idejére – mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai