Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2017. Február 24. 10:22, péntek | Belföld
Forrás: mti

Faburkolatba rejtették a 100 milliós csempészcigarettát

Faburkolatba rejtették a 100 milliós csempészcigarettát

Feltehetően angol piacra szánták azt a 100 millió forint értékű adózatlan cigarettaszállítmányt, amelyet a NAV pénzügyi nyomozói egy kamion rakteréből bontottak ki. Az ügyben orgazdaság miatt folyik a nyomozás

- közölte a NAV Észak-alföldi bűnügyi igazgatósága pénteken az MTI-vel. A NAV bevetési igazgatóságának járőrei az M3 autópálya Horti pihenőjénél állítottak meg egy magyar kamiont, amely az okmányok alapján előre gyártott asztalosipari terméket szállított Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből Angliába - írták a közleményben.

A rakomány ellenőrzésekor a szolgálati kutya dohányterméket jelzett, ezért a kamiont a pénzügyőrök alaposan átvizsgálták. A raktérben, tizenegy raklapon előregyártott faburkolatokat találtak, amelyeket szétfeszítve, a bennük kialakított üregekben megtalálták a cigarettát.

Az elkövetők a raktér elején és hátulján lévő raklapokra üres burkolatokat pakoltak abban bízva, hogy az ellenőrzést végzőket megtévesztik. A cigaretta fedésére használt árut olyan gondossággal állították össze, hogy a pénzügyi nyomozóknak több napig tartott a rakomány szétszedése. Végül összesen mintegy 90 ezer doboz adózás alól elvont cigaretta került elő - olvasható a közleményben.

A hozzávetőleg 100 millió forint értékű cigarettát és a "fedőárut", továbbá a kamiont lefoglalta a hatóság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai