Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2011. Szeptember 29. 14:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Fagykár-enyhítés: megkezdődtek a kifizetések!

Fagykár-enyhítés: megkezdődtek a kifizetések!

Az ültetvényekben 2011 májusában bekövetkezett fagykárok enyhítését szolgáló egyszeri csekély összegű (de minimis) támogatásra összesen 5345 termelő nyújtott be kérelmet.

Az MVH-nál az elmúlt hét második felében lezárult a kérelmek elbírálása, illetve a rendelkezésre álló támogatási keret felosztása a jogosult kérelmezők között. A kormányhivatalok által végzett megfeszített ütemű ellenőrzés, és az MVH részére szeptember 5-én átadott kérelmek feldolgozása rendkívül rövid idő alatt – három héten belül – megtörtént, így már szeptember 23-án megszületett a támogatási határozatok egy jelentős része, és megkezdődhetett a támogatások kiutalása. A támogatás „de minimis” jellegére való tekintettel a 73/2011. (VII. 29.) VM rendelet a támogatásra biztosított pénzügyi keret kettős visszaosztását írta elő, amelyek eredménye alapján a hároméves időszakra nézve 7500 euró összegű mezőgazdasági „de minimis” keretüket teljes mértékben kihasználó termelők károsodott hektáronként 48 996 forintos támogatásban, míg az e keretet részlegesen kihasználó termelők 55 828 Ft/ha támogatásban részesülnek. Az MVH összesen 5151 igénylő kérelmére hozott teljes egészében vagy részben jóváhagyó határozatot, az 1,27 milliárd forintos támogatási keret kifizetése pedig még a rendeletben előírt határidő előtt megtörténik.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz

2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld

Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében

A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!