Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2017. Április 19. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Feloldották a tűzgyújtási tilalmat

Feloldották a tűzgyújtási tilalmat

Feloldotta a földművelésügyi miniszter április 18-tól az erdőkre és fásításokra, valamint az erdők és fásítások melletti területekre március 3-tól elrendelt általános tűzgyújtási tilalmat, közölte a szaktárca az MTI-vel.

A miniszter a közleményben felhívja a lakosság és a kirándulók figyelmét, hogy erdőben csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben szabad tüzet gyújtani. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig minden esetben gondoskodni kell az eloltásáról. Az erdőn kívüli és a lakott területeken történő tűzgyújtásnál is minden esetben fokozott figyelemmel kell eljárni, mert a tűz felügyelet nélkül könnyen továbbterjedhet és súlyos károkkal járó közvetlen tűzeset forrása lehet - figyelmeztet.

Az erdőtüzek megelőzésével kapcsolatos további hasznos tudnivalókról az www.erdotuz.hu oldalon is tájékozódni lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.