Hírek
2019. November 08. 07:13, péntek |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Felrobbantottak autójában egy üzletembert Kijevben
Az autójára helyezett robbanószerkezettel felrobbantottak Kijevben egy gazdag üzletembert, aki a merényletben sofőrével együtt megsérült, a védelmét ellátó biztonsági tiszt pedig belehalt a merényletbe
- közölte csütörtökön Viktor Necsitajlo kijevi rendőrfőnök. Az eset szerda késő este történt. A Mercedes típusú autó mögé hajtott egy motorkerékpáros, aki robbanószerkezetet helyezett a gépjármű tetejére, majd távolabb hajtott, és ezután bekövetkezett a robbanás. Vélhetően a motoros maga hozta működésbe a robbanószerkezetet.
A sérült üzletember az 57 éves, a főként gyógyszeripari vállalatokkal rendelkező Ihor Szalo. Oroszországban született, de már a kilencvenes évek óta Ukrajnában él. Az ukrán sajtóban megjelent írások szerint állítólag üzleti tevékenysége során több ukrán vállalatot és ingatlant szerzett meg törvénytelen úton. Arról viszont nincs hír, hogy valaha is eljárás indult volna ellene.
Voltak befolyásos politikusokkal, tisztségviselőkkel kapcsolatai, de ő maga kerülte a reflektorfényt. Kevés információ került napvilágra ukrajnai üzleteiről, annyi derült ki, hogy a gyógyszeriparon kívül próbálkozott korábban az ingatlanpiacon, majd később a szénkereskedelemben, és voltak érdekeltségei az agrárszektorban is.
Az Ukrajinszka Pravda értesülése szerint őt és sofőrét kórházba szállították, de egyikőjük sérülései sem életveszélyesek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben
A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón
A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.
