Hírek
2017. Május 04. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Folyamatos a földgáztárolók újratöltése
A következő téli időszakra már áprilisban elkezdődött a felkészülés, a földgáztárolók újratöltése folyamatos - tájékoztatott a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán.
A közleményben felidézték, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a biztonsági készlet mennyiségét idén 915 millió köbméterről 1200 millió köbméterre növelte.
A kereskedelmi tárolókban lévő készletek esetében - a tárolás költségeit is figyelembe véve - a földgázkereskedők az optimális tárolási mennyiségre törekednek. Az egyetemes szolgáltatók minimális betárolási mennyiségét a jogszabályok alapján a MEKH határozza meg.
A kemény tél ellenére a fűtési szezonban zavartalan volt Magyarország gázellátása. Az elmúlt tél az előző öt évhez viszonyítva jóval hidegebb volt, ezért a 2016. december 1. és 2017. február 28. közötti időszakban -1,41 Celsius fokos átlag középhőmérséklet mellett 4,6 milliárd köbméter földgázt fogyasztott az ország, ami jelentős növekedés az elmúlt évekhez képest - hangsúlyozta az energiahivatal.
A megnövekedett fogyasztás ellenére a gázszolgáltatás zavartalan, az ellátásbiztonság garantált volt. Az ellátást a hazai földgáztermelés, az import források, valamint a kereskedelmi tárolókban lévő földgázkészlet fedezte, a biztonsági tárolókban lévő tartalékok felhasználására nem volt szükség - közölte a MEKH.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
