Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2022. Július 25. 11:09, hétfő | Sport
Forrás: H-MOTO/Fotók: Izsó Krisztián

Futamgyőzelemmel mutatkozott be új Ducatijával Kovács Bálint

Futamgyőzelemmel mutatkozott be új Ducatijával Kovács Bálint

A H-Moto Team 20 éves versenyzője a Takarékbank Magyarország Nyílt Nemzeti Gyorsasági Bajnokság és Kupa III. fordulójában, a Slovakiaringen, Open 1000-es kategóriában szerezte meg az első helyet.

Lassan szinte mindegy lesz, milyen motorra kell felülnie Kovács Bálintnak: a fiatal versenyző bármilyen márkán versenyképesnek bizonyul az ezres kategóriában. Nyert már nemzetközi bajnokságot egy Suzuki nyergében (IDM Suzuki Cup), volt már vb-5. egy Yamahával (Endurance-világbajnokság, Spa), míg most egy Ducatira felülve győzött a legutóbbi magyar bajnokin. A H-Moto Team ifjú pilótája – aki egy ideje a HUMDA Academy támogatott versenyzője – ugyanis a világbajnoki szereplés mellett (EWC) szerződést kötött 2022-re az MW Performance gárdájával, amely a hazai bajnokság mellett az Alpok Adria Bajnokság futamaira biztosít számára egy Ducatit.

Bálint abszolút nem jött zavarba az újabb váltás miatt, és a debütáló versenye előtt a Pannóniaringen és a Slovakiaringen is tesztelte új motorját.

„Igencsak eredményes gyakorlásokat teljesítettem mindkét pályán, hiszen ha nem is azonnal, de a tesztnapok második felére már versenyképes köridőkre voltam képes a Ducatival. Sikerült megtalálnunk a motor optimális beállításait, és én is hamar hozzászoktam az új versenygépemhez. Már ekkor megtapasztaltam, milyen remek munka folyik a csapatnál” – állította a tesztek után Bálint.

Aztán a sikeres főpróbákat egy még sikeresebb premier követett – immár versenykörülmények között. A H-Moto Team 20 éves versenyzője a Takarékbank Magyarország Nyílt Nemzeti Gyorsasági Bajnokság és Kupa III. fordulójában, a Slovakiaringen, Open 1000-es kategóriában, első helyezést ért el.

„Nagyon jó erőfelmérő volt ez a verseny, hiszen rövidebb távon rendezik a futamot, és igazi versenykörülmények között mutathattam meg, milyen párost alkotok a Ducatival. A közel hatvan fokos aszfalton igazán jó köridőkre voltam képes a viadalon, és ahogy megnéztem az ugyanitt rendezett Alpok Adria élmezőnyének eredményeit, már most sikerült ugyanazokat elérnem a Slovakiaringen. Mindezt annak ellenére, hogy még az út elején járunk. A célom, hogy tovább fejlődjek, éppen ezért újabb tesztek következnek a magyar bajnokság és az Alpok Adria újabb versenyei előtt” – fogalmazott Bálint.

Címkék: motorsport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 20:08, hétfő | Sport

Gokart - Nagy Ádám: Bronzérem a szezonnyitón

Egy harmadik hellyel kezdte Nagy Ádám a 2026-os gokartszezont.

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport

Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München

A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.

2026. Április 20. 09:36, hétfő | Sport

Horváth Andrea gokartversenyző, FIA Elnöki Éremben részesült.

A Nemzetközi Automobil Szövetség egyik legrangosabb nemzeti elismerésében, mint a 2025-ben legtöbb pontot gyűjtő magyar női autóversenyző Horváth Andrea, FIA Elnöki Éremben részesült.