Hírek
2011. Július 28. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gázár: az egyetemes szolgáltatás ára nem változik

A fejlesztési miniszter módosította a földgáz rendszerhasználati díjakat, amelyek nem hoznak változást az egyetemes szolgáltatás árában, így a Széll Kálmán Terv céljainak megfelelően nem növekednek a lakossági terhek.
A fogyasztók által fizetendő gázdíj a rendszerhasználat (ezek között a földgáz-elosztás) mellett a földgáz-molekula díját és a szolgáltató árrését is tartalmazza. A lakossági fogyasztóknak ennek a három tételnek az összegét kell megfizetniük gázszámlájukban. Annak ellenére, hogy a földgázelosztási díjak változtak 2011. július 1-jétől, a három tétel összege továbbra is megegyezik a 2011. július 1-jét megelőző időszak tételeinek összegével (így a lakossági gázár nem emelkedik a módosítás eredményeként), mivel átstrukturálás történt. Az egyetemes szolgáltatás ára tehát 2011. július 1-jétől a Kormány Széll Kálmán Tervben foglalt céljaival összhangban nem változott.
A földgázelosztási díj olyan rendszerhasználati díj, amelyet a földgáz belső piacára vonatkozó közös szabályokról szóló európai uniós irányelv értelmében a tagállamok energetikai hatóságai egyedi hatósági határozatban adnak ki 2011. március 3-tól. Az irányelv végrehajtására a földgázellátásról szóló törvény rendelkezései szerint 2012. január 1-jével kerül sor, tekintettel arra, hogy a jelentős számú határozat kiadásának előkészítése a Magyar Energia Hivatal részéről felkészülési időt igényel. Eddig az időpontig a földgázellátásról szóló törvény biztosítja a nemzeti fejlesztési miniszternek a jogot a díjak rendeletben történő megállapítására, amely jogkör 2012. január 1-jével megszűnik.
Erre az átmeneti időre vonatkozó rendeletalkotási jogot az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény, valamint a fegyveres biztonsági őrségről, a természetvédelmi és a mezei őrszolgálatról szóló 1997. évi CLIX. törvény módosításáról szóló törvényhez június 27-én, az Országgyűlés Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottsága által benyújtott módosító javaslat biztosítja a nemzeti fejlesztési miniszternek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani
2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai
Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.