Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2018. Október 22. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Gépészeti hiba miatt leállították a paksi atomerőmű 2. blokkját

Gépészeti hiba miatt leállították a paksi atomerőmű 2. blokkját

Egy gépészeti hiba miatt szombaton leállították a paksi atomerőmű 2. blokkját - közölte az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) a honlapján.

Kovács Antal, az atomerőmű kommunikációs igazgatója vasárnap az MTI-nek elmondta: egy biztonsági dízelgenerátor hibásodott meg, amely tartalékként szolgál a villamosenergia-ellátáshoz.

A hiba nem érinti a nukleáris szigetet - tette hozzá.

Az OAH azt írta, hogy a 2. blokkon a javítás végrehajtásához szükséges leterhelést és lehűtést a személyzet az üzemeltetési feltételek és korlátok maradéktalan betartása mellett hajtotta végre, ennek megfelelően a létesítmény biztonsági szintje nem csökkent. A hivatal továbbra is folyamatosan felügyeli a blokk állapotát - tették hozzá.

Az atomerőmű a honlapján közölte: a blokk az ütemezés szerint október 31-én üzemel ismét névleges teljesítményen.

Címkék: atomerőmű, hiba, paks

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.