Hírek
2018. Szeptember 24. 10:31, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Gyújtogatás okozta a vasárnapi bálatüzet Makó közelében
Gyújtogatás okozta a vasárnap délután Makó közelében keletkezett bálatüzet, a rongálással gyanúsítható férfit a rendőrség őrizetbe vette - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-t.
Szabó Szilvia közölte, a rendőrök a 4422-es út melletti tűz közelében igazoltattak egy zavartan viselkedő földeáki lakost, akinél két öngyújtót találtak. A férfit előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki, elismerte a bűncselekmény elkövetését - tudatta a százados.
A férfi ellen jelentős kárt okozó rongálás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás, kezdeményezték letartóztatásának elrendelését.
Vasárnap délután mintegy kétezer-ötszáz szalmabála gyulladt ki a Makó és Földeák közötti tanyasi területen. A tűzoltóknak sikerült megakadályozniuk a lángok továbbterjedését, amelyek egy állattartó telepet, egy erdőt, egy utat, valamint további háromezer körbálát veszélyeztettek. A keletkezett kár valószínűleg meghaladja a 10 millió forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
